Oferta dla placówek medycznych

Gdy od urządzeń, z jakich korzystamy zależne jest bezpieczeństwo pacjentów i samych pracowników placówek medycznych, regularne przeglądy aparatury medycznej stają się kwestią priorytetową i nie należy jej bagatelizować. Jeżeli dysponujesz takimi urządzeniami, postaw na usługi doświadczonych specjalistów.

Wykonujemy testy bezpieczeństwa elektrycznego wielu różnych urządzeń medycznych, m. in. aparatów EKG, cieplarek, lodówek, pomp objętościowych czy infuzyjnych. Pilnujemy terminów i dbamy o regularne przeglądy u naszych klientów. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem do diagnostyki medycznej, więc każdy pomiar jest wykonywany na najwyższym poziomie. 

 

 • Pomiary bezpieczeństwa elektrycznego i przeglądy
 • Przegląd pomp infuzyjnych – pomiar poprawności dozowania, przegląd oraz pomiar elektryczny
 • Przegląd pomp objętościowych – pomiar poprawności dozowania, przegląd, serwis
 • Aparatów EKG
 • Autoklawów i sterylizatorów
 • Kardiomonitorów
 • Pulsoksymetrów
 • Elektrycznych stołów zabiegowych
 • Elektrycznych łóżek pacjenta
 • Cieplarek
 • Negatoskopów
 • Podgrzewaczy płynów infuzyjnych
 • Elektrycznych foteli ginekologicznych
 • Elektrycznych foteli laryngologicznych
 • Ogrzewaczy pacjenta
 • Lamp zabiegowych i operacyjnych
 • Łaźni wodnych
 • Ssaków elektrycznych
 • Nebulizatorów i inhalatorów
 • Stacji dokujących do pomp
 • Cykolergometrów
 • Wirówek
 • Materaców przeciwodleżynowych i wielu, wielu innych

Wykonujemy również przeglądy (bez pomiarów) termometrów bezdotykowych pacjenta, lodówkowych, termohigrometrów, ciśnieniomierzy zegarowych i elektronicznych.

 • Lampy bakteriobójcze — przegląd, pomiar, a także wymiana promienników UV
 • Wagi — kalibracja konserwacja, legalizacja
  w Urzędzie Miar i Wag
 • Przegląd techniczny stołów rehabilitacyjnych i zabiegowych 
 • Przegląd i walidacja urządzeń chłodniczych
 • Testy bezpieczeństwa innych urządzeń medycznych
 • Stały kontakt i dotrzymywanie terminów
 • Wypełnianie wymaganej dokumentacji oraz serwis
 • Prowadzimy szkolenia z zakresu obsługi sprzętu medycznego — aktualnie tylko z zakresu obsługi pomp infuzyjnych 

Profesjonalne przeglądy aparatury medycznej cała Polska 

Regularne przeglądy urządzeń medycznych i pomiary bezpieczeństwa elektrycznego sprzętu medycznego, to kwestie szalenie priorytetowe, a niewiele firm na rynku wykonuje je kompleksowo. Realizujemy nie tylko wymaganą diagnostykę, ale dokonujemy także wymiany komponentów w urządzeniach, które tego wymagają.

Do świadczenia naszych usług podchodzimy kompleksowo, co oznacza, że nie tylko wykonujemy przegląd, ale na swoje barki bierzemy również wszystkie kwestie związane z wymaganą dokumentacją. Sami pilnujemy terminów wymaganych przeglądów, tak by sam klient nie musiał się już o to martwić. Nie zostawiamy go
 również z niesprawnym urządzeniem – gdy zachodzi taka konieczność, realizujemy fachowy serwis czy też kalibrację.

Jako jedni z nielicznych na rynku wykonujemy pomiary dozowania dawki pomp infuzyjnych i objętościowych. Realizujemy ich pełen przegląd oraz serwis, gdy zachodzi taka konieczność, przy czym obsługujemy sprzęty wielu różnych marek, takich jak Ascor, Medima, Fresenius, B Braun. Również jako jedna z niewielu firm na rynku realizujemy przeglądy i walidacje urządzeń chłodniczych do -70°C. Nasz długi staż na rynku i bogate doświadczenie pozwala nam realizować unikalne usługi.

Postaw na fachowców, którzy w kompleksowy sposób zaopiekują się aparaturą medyczną Twojej placówki – od przeglądu urządzeń medycznych, przez pomiary bezpieczeństwa i walidację, aż po kalibrację czy serwis.

Sprzęty aparatury medycznej, które podlegają przeglądom. 

9

Przegląd aparatów EKG dla placówek medycznych

Obecne przepisy prawne oraz obowiązujące wymogi jakością wymagają od placówek medycznych bieżącej kontroli nad wydajnością obsługiwanego przez nich sprzętu. Przeglądy aparatów EKG, które wykonujemy, są zgodne z zaleceniami producenta, a także normami i dyrektywami unijnymi. Wykonujemy pomiary bezpieczeństwa elektrycznego oraz pomiary funkcjonalności, a gdy zachodzi taka potrzeba, wymieniamy wadliwe komponenty. W ramach serwisu aparatu EKG wymieniamy części zamienne, a placówkom medycznym oddajemy wyłącznie w pełni sprawne urządzenie. Kwestia bezpieczeństwa jest dla nas priorytetowa.

9

Techniczny przegląd cieplarek wraz z pomiarem

Zachowanie określonej temperatury wszelkich płynów i narzędzi, jakie wykorzystywane są w codziennych czynnościach medycznych zapewniają, jest kwestią niezwykle istotną. Dlatego też to bardzo ważne, by cyklicznie wykonywać techniczne przeglądy cieplarek, a także pomiary elektryczne. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do diagnostyki urządzeń medycznych, co pozwala nam na fachową realizację przeglądów oraz pomiarów cieplarek medycznych. Z naszymi klientami pozostajemy w stałym kontakcie, jednocześnie oferując terminowość i krótkie czasy realizacji. Zajmujemy się również pełną obsługą administracyjną w zakresie dokumentacji.

9

Okresowy przegląd łóżek elektrycznych

Do kwestii bezpieczeństwa łóżek w placówkach medycznych podchodzimy kompleksowo. Oferujemy cykliczny przegląd łóżek elektrycznych, a także pomiar bezpieczeństwa elektrycznego. Dodatkowo wykonujemy testy funkcjonalne łózek elektrycznych każdej z pozycji. Jest to niezwykle istotne w codziennym funkcjonowaniu zarówno pacjentów, jak i samego personelu placówek medycznych. Do przeglądu łóżek elektrycznych podchodzimy kompleksowo – jeżeli w wyniku diagnostyki okazuje się, że dana część zamienna jest niesprawna, dokonujemy serwisu, dostarczając klientom w pełni sprawne, poprawnie funkcjonujące urządzenie.

9

Techniczny przegląd autoklawu, konserwacja

Autoklawy to urządzenia, które wykorzystywane są nie tylko w placówkach medycznych, ale również salonach tatuażu czy salonach kosmetycznych. Ze względu na pracę ze skórą klientów lub pacjentów, wszystkie te miejsca zobowiązane są do wykonywania corocznych technicznych przeglądów. Świadczymy więc usługi dla każdego przedsiębiorstwa (nie tylko placówek medycznych), które operuje takimi urządzeniami i dba o zachowanie wszystkich prawnych wymogów związanych z autoklawami. Coroczne przeglądy wykonujemy zgodnie z zaleceniami producenta, każdy z nich odnotowując w paszporcie technicznym.

9

Okresowy przegląd kardiomonitorów

Kardiomonitory, inaczej monitory funkcji życiowych, to urządzenia, gdzie wymaga się poddawaniu ich cyklicznym przeglądom i wpisów do paszportu technicznego. Kardiomonitory posiadają wiele różnych funkcji od pomiaru EKG, ciśnienia czy funkcjonalności, jak w przypadku pulsoksymetrów. My podchodzimy do tematu kompleksowo, badając poprawność mierzonych parametrów życiowych pacjenta. Wykonujemy przeglądy kardiomonitorów oraz pomiary bezpieczeństwa medycznego.  

9

Walidacja urządzeń chłodniczych

Nasza firma zajmuje się walidacją urządzeń i układów chłodniczych oraz przyrządów medycznych takich jak lodówki czy zamrażarki. Realizujemy przeglądy urządzeń chłodniczych do -70°C. Wszystkie procedury walidacji wdrażane przez naszą wykwalifikowaną kadrę są zgodne z obowiązującymi standardami i przepisami unijnymi. Realizujemy zamówienia na terenie całego kraju, oferując jednocześnie bardzo szybkie terminy realizacji i zapewniając fachową dokumentację z przeprowadzonego pomiaru. 

9

Okresowy przegląd pomp infuzyjnych

Jako jedna z nielicznych firm na rynku wykonujemy pomiar poprawności dozowania pompy infuzyjnej w ramach standardowych przeglądów. Przeglądy wykonujemy w oparciu o zalecenia producentów, obejmując tutaj urządzenia wielu różnych marek, z czego najpopularniejszymi są Ascor, Medima, Freseniu oraz B Braun. W przypadku wykrycia niesprawności pompy infuzyjnej podczas przeglądu, zajmujemy się naprawą urządzenia medycznego. Nasza wykwalifikowana kadra dokłada wszelkich starań, aby serwis został zrealizowany w najkrótszych możliwych terminach. Zapewniamy stały kontakt z klientem oraz obsługę w kwestiach administracyjnych związanych z dokumentacją. 

9

Okresowy przegląd pompy objętościowej

Tak jak w przypadku pompy infuzyjnej, w ramach przeglądu pompy objętościowej dokonujemy pomiaru poprawności dozowania. Posiadając szeroką znajomość różnego rodzaju urządzeń, jesteśmy w stanie przeprowadzić fachowy przegląd techniczny w oparciu o urządzenia wielu różnych producentów. Wszystkie przeglądy rejestrujemy wpisem do paszportów technicznych, a także przestrzegamy terminowości. Jeżeli pojawia się takie życzenie ze strony klienta, służymy kompleksową obsługą w kwestii dokumentacji, przypominając o zbliżającym się terminie przeglądu. Dzięki temu to my zajmujemy się kwestiami technicznymi, a klient nie musi się martwić o zachowanie odpowiednich terminów.

9

Kalibracja wag

Wagi to urządzenia medyczne, które rownież poddawane są cyklicznym przeglądom. Oprócz cyklicznego przeglądu wagi, należy poddać legalizacji w Urzędzie Wag i Miar, co oznacza konieczność dokonania konserwacji oraz regulacji. Tylko odpowiednia kalibracja wag zapewnia możliwość przejścia urządzenia przez legalizację. Jeżeli w wyniki przeglądu okazuje się, że waga jest niesprawna, sami poddajemy ją odpowiedniemu serwisowi i wtedy poprawnie funkcjonujące urządzenie odsyłamy do urzędu. Do kwestii kalibracji wag podchodzimy kompleksowo, wobec czego placówka medyczna, która zleca nam taką obsługę, nie musi się o nic martwić.

9

Okresowy przegląd lampy bakteriobójczej

Odpowiednia sterylizacja pomieszczeń w placówkach medycznych jest kwestią bardzo istotną, dlatego też lampy bakteriobójcze powinny zostać poddawane okresowym przeglądom przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń. W Inspection operujemy fachowym zapleczem technicznym realizując przeglądy lamp bakteriobójczych oraz pomiary funkcjonalne. W przypadku, gdy lampa wykazuje niesprawność, dokonujemy wymiany promienników UV, dostarczając placówkom medycznym w pełni poprawnie funkcjonujące urządzenie.

9

Serwis urządzeń medycznych

Za sprawą naszej doświadczonej kadry, stale podnoszącej swoje kwalifikacje i specjalistycznego zaplecza technicznego, realizujemy również serwis wybranych urządzeń medycznych – polskich i zagranicznych producentów. Naprawiamy aparaturę medyczną, zapewniając bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego w postaci sprawnie funkcjonujących urządzeń. Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie i fachowe doradztwo.

9

Przeglądy innych urządzeń medycznych

Jeżeli spośród wyżej wymienionych urządzeń medycznych nie znalazłeś tego, którego przeglądu czy serwisu potrzebujesz, nie wahaj się z nami skontaktować. Lista naszych kompetencji jest znacznie dłuższa, więc zadzwoń do nas lub napisz wiadomość, a opowiemy Ci, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić. Realizujemy cykliczne przeglądy i testy bezpieczeństwa wielu innych rządzeń medycznych. Przekonaj się sam.

O co nas najczęściej pytacie?

u

Jaki jest czas realizacji?

Mamy szybkie terminy realizacji przeglądów. W nagłych przypadkach jesteśmy w stanie przyjechać do klienta w ciągu 1-3 dni.

u

Czy prowadzimy szkolenia z zakresu obsługi sprzętu?

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów wprowadziliśmy szkolenie z zakresu obsługi pomp infuzyjnych, pompy infuzyjne – problemy i rozwiązania oraz najczęstsze błędy w obsłudze.

u

Kogo obsługujemy?

Obsługujemy przychodnie, kliniki, gabinety kosmetyczne i szpitale na terenie całej Polski.

Naszymi klientami są m.in. placówki medyczne z Bielska-Białej, Kęt, Świętochłowic, Katowic, Rzeszowa, Józefowa, Gdańska i wielu innych.

u

Po co jest przegląd i czy jest wymagany?

Zgodnie z Ustawą o wyrobach medycznych z 20 maja 2010 roku urządzenia medyczne podlegają okresowym przeglądom. Producent danego sprzętu określa w dokumentacji wymaganą częstotliwość przeglądów. Zwyczajowo stosuje się okres 12 miesięczny.

Przegląd urządzeń medycznych ma w głównej mierze za zadanie sprawdzenie poprawności działania, a także bezpieczeństwo w użytkowaniu. Niesprawne urządzenia zagrażają zdrowiu i życiu zarówno obsługującego, jak i pacjenta. Dla przykładu mogą wyświetlać błędne wartości lub spowodować porażenie prądem elektrycznym.

W zależności od rodzaju urządzenia dokonuje się jego kontroli, walidacji, testu bezpieczeństwa elektrycznego zgodnie z normami, kalibracji, regulacji, czyszczenia, konserwacji lub wymiany części zużywalnych. W przypadku niesprawnego sprzętu należy niezwłocznie wykonać naprawę.

Urządzenia ciśnieniowe takie jak sterylizatory i autoklawy podlegają nie tylko przeglądom serwisowym, ale również przeglądom jednostek dozoru technicznego. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji niektórych urządzeń ciśnieniowych z 9 lipca 2003 roku. Terminy badań określa załącznik do ww. rozporządzenia.

Obowiązek zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) dotyczy autoklawów z komorą o pojemności 10l lub więcej. Urządzenia medyczne wykorzystywane do udzielania świadczeń zdrowotnych muszą obowiązkowo posiadać dokumentację potwierdzającą wykonane przeglądy zgodnie z art. 90 ust. 6 ustawy o wyrobach medycznych. Przyjmują one zazwyczaj formę paszportu technicznego, w których na bieżąco wpisuje się dokonane przeglądy i naprawy.